Lokalizacja

Adres Os. Stare Żegrze 14/65, 61-249 Poznań

Godziny otwarcia

Jesteśmy otwarci od 6:45 do 16:45.
Od poniedziałku do piątku.

Podróżnicy

grupa młodsza

Astronauci

grupa starsza

Co oferujemy?

Informacja dotycząca rekrutacji

 

Rekrutacja do naszego żłobka jest ciągła, należy złożyć wniosek przez https://nabor.pcss.pl/poznan/zlobek/

 

Przyjmujemy dzieci w miarę zwalniających się miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

Kwota i informacja dotycząca czesnego

Miesięczny koszt utrzymania dziecka w żłobku w 2022 roku wynosi 1300 zł.

 • Czesne: 800 zł.

Miesięczne dofinansowanie w 2022 roku:

 • z dotacji celowej z Urzędu Miasta Poznań w wysokości 500 zł.

Dodatkowo rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do żłobka mogą ubiegać się o dofinansowanie do opłaty czesnego za żłobek na poziomie 400 zł, 500 zł lub 1000 zł miesięcznie w zależności od indywidualnej sytuacji – w ramach programu rządowego Polski Ład.

Od stycznia 2022r. można skorzystać z 2 form dofinansowania.

1. Stałe dofinansowanie obniżające opłatę za pobyt dziecka w żłobku:

 • kwota 400zł. miesięcznie – nie więcej jednak niż miesięczna opłata ponoszona przez rodzica/opiekuna za pobyt dziecka w żłobku (bez wyżywienia, po uwzględnieniu wszystkich zniżek w tym z Urzędu Miasta),
 • przyznawane bez kryterium dochodowego i podatku,
 • dotyczy dzieci w wieku do 12  i powyżej 36 miesiąca życia,
 • dotyczy dzieci pierwszych i jedynych w rodzinie oraz pierwszych z rodzin, w których kolejne objęte jest/są Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym (RKO),
 • przysługuje rodzicom/opiekunom prawnym,
 • wniosek o dofinansowanie składają rodzice/opiekunowie prawni do ZUS,
 • środki wypłacane są przez ZUS niezależnie od już otrzymanego wsparcia (Rodzina 500+. Maluch+, Dobry Start),
 • ZUS wypłaca środki nie bezpośrednio do rodziców, ale do instytucji opieki (do żłobka).
 • żłobek, po uzyskaniu środków z ZUS, niezwłocznie zwróci je Państwu na konta (dotyczy dofinansowania 400zł, a nie RKO).
 • więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/rzad-dofinansuje-pobyt-dziecka-w-zlobku-klubie-dzieciecym-u-dziennego-opiekuna-rodzicu-sprawdz-jakie-nalezy-spelnic-formalnosci-by-skorzystac-z-tej-formy-wsparcia

2. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)

 • kwota 12 000zł. (500zł. miesięcznie przez 2 lata lub 1000zł. miesięcznie przez 1 rok),
 • bez kryterium dochodowego i podatku,
 • dofinansowanie opieki nad dzieckiem w wieku od 12 do 36 miesięcy 2 i kolejnym w rodzinie,
 • przysługuje rodzicom/opiekunom prawnym,
 • wniosek o dofinansowanie składają rodzice/opiekunowie prawni do ZUS,
 • środki wypłacane są przez ZUS niezależnie od już otrzymanego wsparcia (Rodzina 500+. Maluch+, Dobry Start),
 • ZUS wypłaca środki bezpośrednio do rodziców.
 • więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzinny-kapital-opiekunczy

Aktywności w żłobku

Plastyka

Rozwijamy kreatywność

Sensoryka

Doświadczanie wszystkimi zmysłami

Muzyka

Poznawanie świata przez piosenki

Gimnastyka

Wspieramy rozwój fizyczny

Czytanie bajek

Pobudzamy wyobraźnię

Eksperymenty

Nauka przez zabawę

Zajrzyj na naszego facebooka i zobacz jak wygląda codzienne życie dzieciaków z naszego żłobka 🙂

Korzystamy z aplikacji do obsługi żłobków LiveKid!

Galeria

Nasza kadra

Katarzyna Buda-Maciejewska

Katarzyna Buda-Maciejewska

DyrektorkaPoznan

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej, pedagog, nauczyciel montessoriański, ukończyłam liczne kursy i szkolenia, min. dotyczące kinezjologii edukacyjnej Dennisona oraz symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania. W swojej pracy inspiruję się przede wszystkim założeniami pedagogiki Janusza Korczaka oraz Marii Montessori. W kontaktach z dziećmi staram się wykorzystywać założenia Porozumienia bez Przemocy. Towarzyszenie najmłodszym w poznawaniu świata oraz odkrywaniu ich naturalnego potencjału daje mi bardzo dużo satysfakcji i jest inspiracją do tworzenia nowych, kreatywnych projektów.

Pani Jagoda

Pani Jagoda

PsychologPoznan

Jestem psychologiem dziecięcym i rodzinnym – wspieranie rozwoju dzieci już od urodzenia oraz ich rodziców jest moim wyborem i pasją odkąd skończyłam studia (Psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza). Ukończyłam podstawowy kurs Psychoterapii Systemowej oraz wiele innych z zakresu diagnozy relacji i wspierania więzi między dzieckiem a jego rodzicami. Współpracuję z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, prowadząc rozwojowe grupy dla rodziców i dzieci- w wieku od urodzenia do 5 lat. Dostrzegam wielką wartość towarzyszenia rodzicom i małym dzieciom od początku ich wspólnej drogi, co może pomagać w kształtowaniu dobrych relacji w rodzinie, opartych na bliskości i wzajemnym zrozumieniu. Wspieranie już najmłodszych dzieci pozwala na zapobieganie różnym trudnościom zanim zdążą się utrwalić czy nawarstwić. Jestem pasjonatką Teorii Przywiązania oraz systemowej pracy psychologicznej, uwzględniającej sieć relacji oraz bazującej na mocnych stronach i zasobach. Prywatnie, jestem żoną i mamą trójki dzieci, z którymi codziennie, wielozmysłowo, odkrywam świat na nowo i sprawdzam psychologiczne teorie w praktyce.

Pani Laurencja

Pani Laurencja

PołożnaPoznan

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego, Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej, a także Wyższej Szkoły Bankowej – kierunek Organizacja i Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi, instruktorem pierwszej pomocy oraz masażu Shantala. W żłobku dbam o bezpieczeństwo dzieci a także kontroluje ich rozwój fizyczny (waga, wzrost ) i zdrowotny. Służę radą i wsparciem dla nauczycieli i rodziców. Doświadczenie zdobywałam pracując wiele lat w szpitalu na różnych oddziałach oraz pogotowiu ratunkowym. Ponadto brałam udział w wielu kursach i szkoleniach aby zdobywać nową wiedzę i móc wykorzystać ją efektywnie w pracy.

Pani Kasia

Pani Kasia

Pomoc opiekunekPoznan

W Małych Odkrywcach pracuje jako pomoc opiekunek. Moja przygoda z pracą wśród dzieci rozpoczęła się w 2009 roku. Pracowałam na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu oraz przedszkolu integracyjnym. Moje doświadczenie zawodowe umocniło mnie w przekonaniu, że każdy, a szczególnie dziecko, zasługuje na szacunek bez względu na wszystko. Prywatnie mama Martynki i Kubusia bez których nie wyobrażam sobie życia. Na co dzień kieruję mottem "Trzeba dać dzieciom piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza, aby omijał je smutek".

Pani Paulina

Pani Paulina

OpiekunkaPoznan

Absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu. Ukończyła Kurs Opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów i ogromna miłośniczka Zumby! Jak to inne ciocie o mnie mówią jestem osobą troszkę szaloną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi. Staram się podążać za każdym dzieckiem, kierując się jego indywidualnymi potrzebami. Mogę śmiało stwierdzić, że mój świat nabiera barw, radość wypełnia serce, bo w końcu znalazłam dla siebie miejsce!

Pani Agnieszka

Pani Agnieszka

OpiekunkaPoznan

Przygodę że żłobkiem rozpoczęłam niedawno, po skończonym kursie na opiekuna dziecięcego. Moje wcześniejsze czteroletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi jako "niania" sprawiło, że poczułam, że to ta praca będzie dla pełna satysfakcji. Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą i kreatywną z bazą pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi. Do każdego malucha podchodzę indywidualnie po to aby zdobywając jego zaufanie, uczyć go i rozwijać w nim to co najpiękniejsze. W mojej pracy najważniejsze jest to, aby dzieci czuły się bezpiecznie. Dbam o to, by każdemu maluchowi towarzyszył uśmiech, ponieważ "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Pani Anastasiia

Pani Anastasiia

OpiekunkaPoznan

Ukończyłam studia pedagogiczne oraz posiadam kwalifikacje opiekunki dziecięcej do 3 lat. Pracuję z dziećmi od 8 lat, początkowo doświadczenie zdobywałam jako animatorka czasu wolnego oraz podczas różnych uroczystości dla dzieci. Uwielbiam śpiewać i tańczyć, dlatego najczęściej z mojej inicjatywy w naszym żłobku odbywają się dyskoteki przy dziecięcej muzyce. Posiadam również uzdolnienia plastyczne, a swoją pasję do sztuki staram się zaszczepić również u Małych Odkrywców.

Pani Aneta

Pani Aneta

OpiekunkaPoznan

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, instruktor pływania, oswajania z wodą. Ukończyła Kurs Opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Widok Małych Odkrywców, którzy zyskują nowe umiejętności oraz większej pewności siebie w nowych, nieznanych im sytuacjach, to dla mnie wielka satysfakcja. Uważam, że należy pokonywać własne słabości i próbować rzeczy, które wydają się być dla nas niemożliwe, bo ich przezwyciężenie daje ogrom satysfakcji, czego najlepszym przykładem są nasi żłobkowicze!

Pani Krzysztofa

Pani Krzysztofa

OpiekunkaPoznan

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu Psychologicznym oraz Szkołę Muzyczną I i II stopnia na akordeonie oraz wokalu. Muzyką zajmuję się od dziecka, jestem również ogromną miłośniczką Zwierząt na co wskazuje moja pasja tj. jazda konna. Przygodę z opieką nad dziećmi zaczęłam w 2018 roku zaczynając od opieki nad dziećmi oraz nauczaniem wokalu, którego instruktorką jestem do dziś. Swoje zamiłowania staram się realizować również w mojej pracy z dziećmi w żłobku, dlatego oprócz zaspokajania potrzeb moich małych podopiecznych, codziennie próbuję zaszczepiać w nich zamiłowanie do muzyki.

Pani Weronika

Pani Weronika

OpiekunkaPoznan

Przygodę ze żłobkiem rozpoczęłam w 2014 roku, idąc głosem serca ukończyłam kurs opiekuna dziecięcego. Cenie sobie szczerość i uczciwość. Najważniejsze dla mnie jest szczęście dzieci oraz pielęgnowanie w nich ich wrażliwości i empatii. Uważam, że każde dziecko powinno czuć się docenione i zauważone. Lubię śpiewać, tańczyć. W życiu prywatnym jestem żoną i matką dwóch synów.

Pani Natalia

Pani Natalia

Jestem żoną oraz mamą dwóch córek. Przez 7 lat wyczynowo trenowałam kolarstwo, na swoim koncie mam wiele tytułów Mistrza Polski, jak i medal z Mistrzostw Europy oraz uczestnictwo w Mistrzostwach Świata. Posiadam certyfikat animatora czasu wolnego oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam z młodymi adeptami Uczniowskiego Klubu Sportowego, wprowadzając ich w świat treningu kolarskiego i którzy dziś osiągnęli m.in. tytuł Mistrza Europy. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku: wychowanie fizyczne z elementami gimnastyki korekcyjnej i kompensacyjnej. Już niedługo będę broniła swoją pracę magisterską na tym samym kierunku. Po zakończonej karierze zajęłam się na poważnie animacjami dla dzieci podczas imprez integracyjnych oraz prowadzeniem prywatnych tematycznych urodzinek dzieci. W moim życiu nie ma czasu na nudę, więc jeżeli któreś z Waszych dzieci powie, że się nudziło tzn., że mnie przy nim nie było.

Skontaktuj się